Blog > Komentarze do wpisu
Kubica kandydatem do Mercedes GP?
Wszystko wskazuje na to, że niemal pewne miejsce w ekipie Mercedes GP w nowym sezonie będzie miał Niemiec Nico Rosberg. Trwają zatem poszukiwania drugiego kierowcy w tej stajni. Czy będzie nim Robert Kubica?
- Nie musimy się spieszyć, by znaleźć zastępstwo dla Jensona - stwierdził Ross Brawn w rozmowie z niemieckim "Auto Motor und Sport". - Podejmowanie decyzji tak szybko byłoby głupotą. Musimy wnikliwie przeanalizować listę potencjalnych kandydatów do wzmocnienia naszego teamu.

Przedstawiciel Mercedesa, Norbert Haug ma jednak swojego faworyta. - Numerem jeden na mojej liście jest Kimi Raikkonen. Fin może zadzwonić do mnie w tej sprawie o każdej porze dnia i nocy - powiedział.Z kolei serwis planetf1.com obok Raikkonena pisze jeszcze o trzech innych kierowcach. Dla nas najbardziej interesujące jest wymienianie w tym gronie Roberta Kubicy, który podpisał już kontrakt z Renault. Z tym, że nadal nie wiadomo, czy stajnia ta przystąpi do rywalizacji. Decyzja ma zapaść w grudniu. Gdyby Renault wycofało się z Formuły 1, wówczas Kubica mógłby szukać nowego pracodawcy.

Oprócz Raikkonena i Kubicy, planetf1.com wymienia jeszcze nazwiska Michaela Schumachera i Nicka Heidfelda.
sobota, 21 listopada 2009, kubekk

Polecane wpisy