Blog > Komentarze do wpisu
Nico Rosberg w Mercedes GP!
Potwierdziły się plotki krążące od kilku tygodni - Niemiec Nico Rosberg od sezonu 2010 będzie nowym kierowcą zespołu Mercedes GP. Informacja ogłoszona została na poniedziałkowej konferencji prasowej.
- Bardzo cieszę się, że będę mógł w 2010 roku reprezentować drużynę Mercedesa - powiedział Rosberg chwilę po ogłoszeniu tej decyzji. - Żadna inna marka nie ma tak długiej i pełnej sukcesów przeszłości w sportach motorowych, dlatego jestem bardzo dumny, że pod okiem Rossa Brawna będą mógł stać się jedną z jej części.

- Jestem bardzo zmotywowany. Już nie mogę się doczekać pierwszych przedsezonowych testów i Grand Prix Bahrajnu, które w marcu zainauguruje nowy sezon - dodał Niemiec.
Szef teamu, Ross Brawn, który w tegorocznym sezonie poprowadził Brawn GP do podwójnego mistrzostwa świata wierzy, że wybór Robserga to najlepsza z możliwych decyzji. - Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę przywitać Nico w naszym zespole i mam nadzieję, że wiele razem osiągniemy - powiedział Brawn. - Rosberg to wielki talent, a do tego ma już czteroletnie doświadczenie w Formule 1 i w nowym sezonie powinno ono zaprocentować.

- Miałem przyjemność pracowania z jego ojcem, Keke i bardzo cieszę się, że Nico idzie w jego ślady - dodał. - Sezon 2009 był najlepszym w jego karierze i mam nadzieję, że podtrzyma dobrą passę w Mercedesie.

Spekuluje się, że partnerem Rosberga będzie Nick Heidfeld, ale ta informacja nie została jeszcze potwierdzona.
wtorek, 24 listopada 2009, kubekk

Polecane wpisy