Blog > Komentarze do wpisu
(11.06.) Robert Kubica: czuję się kierowcą Formuły 1 i czekam na oferty!!
Robert Kubica, po niezwykle udanym teście w barwach ekipy Renault potwierdził, że jest gotowy na powrót do królowej sportów motorowych. Polski kierowca, w rozmowie z włoskim oddziałem telewizji „Sky Sports” przyznał, iż nic nie stoi na przeszkodzie, aby ponownie znalazł się w najbardziej prestiżowej serii wyścigowej globu.
- Wiem, że pomimo ograniczeń, które obecnie posiadam, mogę robić to, co wykonywałem sześć lat temu. Pracowałem bardzo ciężko na tę szansę trenując jak nigdy przedtem. Czuję się kierowcą Formuły 1 i jeśli otrzymam  jakieś oferty, to będę gotowy. Zrezygnowałem z wielu propozycji startów, bo zawsze najważniejsza była F1. Rajdy sprawiły, że się rozwinąłem. Nie powiem, że jestem teraz lepszym kierowcą, ale na pewno innym - powiedział Kubica.

- Mam taki charakter, że nigdy sam nie poprosiłbym o ten test. Na szczęście, w Renault są ludzie, którzy mnie znają i dzięki temu, że mamy za sobą wspomnienia dobrej współpracy udało się to zorganizować. Już po pierwszym przejeździe czułem, jakbym jeździł bolidem całkiem niedawno. Było na tyle dobrze, że ludzie z ekipy zagadywali mnie, czy miałem w ostatnim czasie jakieś ukryte testy - dodał triumfator GP Kanady z 2008 roku.


- Zapytali, jak się czuję po teście, a ja byłem naprawdę bardzo mocno zdziwiony tym, jak zareagowało moje ciało. Miałem takie same problemy, jakie występują po prostu po przerwie zimowej. W trakcie długiego przejazdu pokonałem prawie trzydzieści kółek. To było piękne - zaznaczył były reprezentant BMW Sauber i Renault.


- Nie wiem, co wydarzy się w najbliższych miesiącach, ale nie chcę rezygnować, kiedy jestem w tak dobrej formie psychicznej i fizycznej. Zamierzam pójść na całość i zobaczymy, co wydarzy się w najbliższych miesiącach. Osoba, z którą pracowałem podczas tych testów powiedziała do mnie: jesteś kierowcą Formuły 1. Ja natomiast obiecałem sobie, że jeśli wrócę na padok, to wyłącznie z kaskiem na głowie i za kierownicą bolidu F1 - zakończył Polak.


niedziela, 11 czerwca 2017, kubekk

Polecane wpisy