Blog > Komentarze do wpisu
(13.01.) Robert Kubica prowadzi rozmowy z Williamsem. Zmiana taktyki polskiego kierowcy!
- Robert Kubica prowadzi rozmowy z Williamsem - potwierdza "Motorsport". Po tym jak Polak przegrał walkę z Siergiejem Sirotkinem o kontrakt w zespole, miał zmienić taktykę. Otoczenie Kubicy ma być pozytywnie nastawione do roli testera.- Kubica był całkowicie skoncentrowany na powrocie do Formuły 1 w tym sezonie, ale kiedy stało się jasne, że jest to mało prawdopodobne, on i jego zespół zmienili taktykę. Rozpoczęły się rozmowy dotyczące alternatywnych opcji. Polak chętnie zaangażowałby się w pracę Williamsa w nadchodzącym sezonie - informuje "Motorsport".


Tym samym branżowy serwis potwierdza piątkowe rewelacje "L'Equipe". Francuski dziennik jako pierwszy napisał, że Williams zaproponował Robertowi Kubicy rolę kierowcy rezerwowego w sezonie 2018.


- Według naszych informacji, rozmowy koncentrują się na roli kierowcy wspierającego, który pomoże w zwiększeniu wydajności i konkurencyjności samochodu Williamsa. Może to dać Kubicy więcej czasu za kierownicą. Takie posunięcie miałoby sens dla obu stron. Williams zyskałby doświadczonego kierowcę, który byłby dla niego cennym wsparciem przy tak młodym składzie podstawowych zawodników - dodaje "Motorsport".


Rola testera mogłaby też pomóc Kubicy w walce o powrót do F1 w sezonie 2019. - Kubica dostałby więcej czasu, aby ponownie udowodnić, że może konkurować w F1 na najwyższym poziomie - czytamy w "Motorsporcie".

sobota, 13 stycznia 2018, kubekk

Polecane wpisy