Blog > Komentarze do wpisu
(14.01.) Spór o Roberta Kubicę. "O jego losach zadecydowały pieniądze"!
- Kubica dostał wiele okazji, aby udowodnić, że zasługuje na miejsce w F1 - powiedział Karun Chandhok podczas "Autosport Show". Z byłym kierowcą nie zgodził się Gary Anderson. - O jego losach zadecydowały pieniądze - stwierdził ekspert "Motorsportu".W brytyjskim Birmingham dobiega końca "Autosport Show". W hali NEC przez kilka ostatnich dni można było podziwiać samochody wyścigowe różnych kategorii, w tym Formuły 1. Na imprezie pojawiły się też największe gwiazdy motorsportu. Gorącym tematem była sytuacja Williamsa, który jako jedyny zespół w Formule 1 nie ogłosił swojego oficjalnego składu na sezon 2018.


- Szkoda Roberta Kubicy, ale koniec końców dostał wystarczającą liczbę szans, aby udowodnić, że zasługuje na miejsce w F1. Wielu innych kierowców nie otrzymało możliwości, aby zostać sprawdzonym przez dwie ekipy. Nie można powiedzieć, że Kubica został oceniony w sposób niesprawiedliwy - powiedział w trakcie dyskusji na "Autosport Show" Karun Chandhok, były kierowca F1, a obecnie ekspert brytyjskiej telewizji.


Chandhok odniósł się do ostatniej sytuacji Roberta Kubicy. Polak przez długi okres był przymierzany do startów w Williamsie w sezonie 2018. W barwach tej ekipy pojawił się nawet na testach F1 w Abu Zabi. Brytyjczycy mieli jednak wybrać opcję z Siergiejem Sirotkinem, za którym stoją możni sponsorzy z Rosji. Natomiast Polakowi zaproponowano rolę kierowcy testowego.


Z Chandhokiem nie zgodził się Gary Anderson, były mechanik McLarena, a obecnie felietonista "Motorsportu". - Nie można wskoczyć do samochodu Williamsa czy Renault podczas jednodniowego testu i od razu odstawić konkurencję. Jeśli Kubica nie miał problemów z tempem na dłuższych przejazdach, to również poprawiłby czasy okrążeń kwalifikacyjnych. Tyle, że do tego potrzebujesz zaufania i pewności siebie. Niestety, Kubica przegrał z przelewem bankowym. Nie był w stanie zgromadzić takiego budżetu, jakiego od niego wymagano - ocenił Brytyjczyk.

niedziela, 14 stycznia 2018, kubekk

Polecane wpisy