Kategorie: Wszystkie | NEWSY | Nowinki | Teamy
RSS
czwartek, 28 stycznia 2010
Ferrari zaprezentowało nowy bolid!
W czwartek o godzinie 10:30 miała miejsce oficjalna prezentacja nowego bolidu Ferrari, w którym Felipe Massa i Fernando Aloso będą się ścigać w nowym sezonie Formuły 1.Szefowie Ferrari jeszcze w trakcie ubiegłorocznego, zupełnie nieudanego sezonu podjęli decyzję o rozpoczęciu prac nad nowym bolidem. Ostatecznie włoski zespół zaliczył w 2009 roku tylko jedno zwycięstwo, a rywalizację w klasyfikacji konstruktorów zakończył dopiero na czwartym miejscu.
Z F10, za którego sterami zasiądą w tym sezonie Massa i Alonso, związane są więc wielkie nadzieje. - Ten rok będzie dla nas bardzo ważny - powiedział szef Ferrari, Stefano Domenicali. - Poprzedni sezon, z różnych powodów, nie był dla nas udany i chcemy wrócić na należne nam miejsce.

- Mamy obecnie dwóch nowych kierowców - Fernando Alonso, który trafił do nas, by zdobyć trzeci tytuł mistrzowski w karierze oraz nowego Felipe Massę, wracającego po dramatycznym wypadku i urazie, którego nabawił się w czasie Grand Prix Węgier - dodał Domenicali. - Wierzymy w ich możliwości i życzymy im obu powodzenia.

Felipe Massa w czwartek, jako pierwszy, będzie miał okazję do sprawdzenia nowego bolidu teamu Ferrari. Brazylijski kierowca zasiądzie za jego sterami na prywatnym torze Fiorano.

Po pokonaniu na nim pierwszych okrążeń, nowy bolid Ferrari przeniesie się do Walencji, gdzie od 1 lutego odbywać się będą oficjalne, przedsezonowe testy.

W poniedziałek weźmie w nich udział Felipe Massa, a we wtorek i środę zastąpi go nowy kierowca włoskiego teamu, Fernando Alonso.
środa, 27 stycznia 2010
Robert Kubica:"To ściśle tajne!"
Dźwięk uruchomionego po raz pierwszy naszego silnika V8 jest fantastyczny - mówi Robert Kubica, polski kierowca zespołu Renault F1 Racing. W piątek w Enstone ekipa Renault po raz pierwszy uruchomiła 2,4 litrowy silnik nowego bolidu. - Ma to szczególne znaczenie dla kogoś, kto był częścią zespołu pracującego przy powstaniu silnika. To niezwykłe wydarzenie dla każdej osoby w naszym zespole, nie tylko dla inżynierów.

- Na razie wszelkie wiadomości na temat naszego nowego samochodu są ściśle tajne - podkreśla Kubica - nie możemy nawet pokazać jego zdjęć. Ale nie będzie trzeba długo czekać - wszyscy będą mogli podziwiać R30 już w niedzielę w Walencji.
Zapowiada się poważna zmiana w przepisach!
Według szwajcarskich, hiszpańskich i fińskich mediów zapowiada się kolejna ważna zmiana w przepisach Formuły 1 przed zbliżającym się początkiem sezonu 2010.
W myśl tych zmian kierowcy będą musieli rozpoczynać wyścig na takim samym rodzaju opon, na jakim jechali podczas trzeciej sesji kwalifikacyjnej.

Jak podaj hiszpańska "Marca" za zmianami opowiedziała się "większość" zespołów zrzeszonych w FOTA a przyjęcie nowych zmian będzie tylko formalnością.Według fińskiego "Turun Sanomat" zespoły będą musiały teraz rozważyć, czy warto rzucać wszystko na szalę i w Q3 zakładać miękkie opony w momencie, gdy na miękkich oponach przyjdzie rozpoczynać rywalizację.
Mercedes GP zaprezentował swoje barwy!
W Stuttgarcie odbyła się oficjalna prezentacja zespołu Mercedes GP na tegoroczny sezon. Po raz pierwszy obejrzeć można było nowe barwy bolidu niemieckiego teamu, w którym będą w przyszłym sezonie startować Michael Schumacher oraz Nico Rosberg.
niedziela, 24 stycznia 2010
Valentino Rossi w bolidzie F1?
Szef teamu Yamaha występującego w serii MotoGP, Davide Brivio obawia się, że sześciokrotny mistrz świata, Valentino Rossi zdecyduje się na starty w Formule 1. Włoski motocyklista wziął w ostatnim tygodniu udział w dwudniowych testach w bolidzie teamu Ferrari.
Sam Rossi zaprzeczył sugestiom o możliwym przejściu do Formuły 1 i zaznaczył, że zasiadł w bolidzie F2008 tylko dla zabawy. Jednak jego kontrakt z Yamahą wygaśnie wraz z końcem 2010 roku, a szef zespołu uważa, że od innych teamów MotoGP większym rywalem w walce o jego zatrudnienie będą dla niego właśnie zespoły Formuły 1. - To Ferrari będzie dla nas największym zagrożeniem - stwierdził Brivio.

Rossi na torze Catalunya uzyskiwał bardzo obiecujące czasy okrążeń i jego najlepszy wynik był jedynie o 1,3 sekundy gorszy od rezultatu Felipe Massy, który Brazylijczyk tym samym bolidem wywalczył w trakcie Grand Prix Hiszpanii w 2008 roku.
Zdaniem szefa Yamahy, Rossi byłby już w stanie nawiązać rywalizację z innymi kierowcami Formuły 1. - Mamy powody do obaw, ponieważ tak doskonałe wyniki rzeczywiście mogą skłonić Valentino do zmiany dyscypliny - dodał Brivio.

Z kolei szef teamu Ferrari, Stefano Domenicali, który zaprosił Rossiego do wzięcia udziału w testach zapowiedział, że gdyby włoski zespół mógł dysponować w wyścigach trzema bolidami, to wielokrotny mistrz serii MotoGP byłby pierwszym kandydatem do zajęcia ostatniego z nich.
Nick Heidfeld kierowcą testowym Mercedes GP!
Nick Heidfeld został kierowcą testowym teamu Mercedes GP, poinformował jego menedżer, Andre Theuerzeit.
Niemiec wcześniej twierdził, że bardzo liczył na miejsce w zespole Mercedesa, jednak kontrakt podpisano z powracającym na tor Michaelem Schumacherem. Dla Heidfelda pozostawały więc ewentualnie miejsca w Renault i w Sauberze. Niemiec nie doszedł jednak z żadnym z tych teamów do porozumienia i dlatego zdecydował się złożyć swoją ofertę bycia kierowcą rezerwowym Mercedesowi.

- Dzięki swojemu doświadczeniu Nick na pewno pomoże i Schumacherowi i Rosbergowi - przyznał jego menadżer. - Co prawda liczył na miejsce w jakimś czołowym teamie, ale nie doszliśmy do porozumienia z żadnym z nich. Jednak jestem pewien, że z takiego rozwiązania jest również zadowolony - dodał menadżer 32-letniego kierowcy.Oficjalne przedstawienie Heidfelda nastąpi w poniedziałek w Stuttgarcie.
piątek, 22 stycznia 2010
Przełomowa zmiana od przyszłego roku!
Począwszy od sezonu 2011 zespoły występujące w Grand Prix Formuły 1 nie będą mogły używać podwójnych dyfuzorów. To przełomowa zmiana w porównaniu do sezonu 2009, w którym głównie dzięki obecności podwójnego dyfuzora Jenson Button zdominował rywalizację w pierwszej połowie roku.
Dyskusja na temat wycofania podwójnych dyfuzorów toczyła się od dłuższego czasu, a negocjacje swoje apogeum osiągnęły na czwartkowym posiedzeniu władz Formuły 1 i przedstawicieli zespołów w niej występującej.

Zdecydowano, że sprzęt tego rodzaju będzie zabroniony, ale dopiero od 2011 roku. W nowym sezonie zasady dotyczące używania podwójnych dyfuzorów nie ulegną zmianie.
poniedziałek, 18 stycznia 2010
Robert Kubica rozpoczął przygotowania do sezonu!
Polski jedynak w Formule 1, Robert Kubica, rozpoczął już przygotowania do nadchodzącego sezonu. Polak odwiedził fabrykę Renault w Enstone, gdzie mógł wypróbować kokpit swojego nowego bolidu.
Kubica miał już okazję usiąść w próbnym modelu nowego bolidu Renault - R30. Samochód, którym w przyszłym sezonie będzie się ścigał polski kierowca, zostanie oficjalnie zaprezentowany 31 stycznia w Walencji.

Nasz jedynak w Formule 1 miał także okazję spotkać się z nowym szefem Renault - Ericem Boullier.Byłem w tej fabryce kilka lat temu, kiedy miałem okazję testować bolid, ale to wspaniałe powrócić tutaj i zobaczyć jak wiele się zmieniło - powiedział Kubica. - To miejsce jest teraz większe i jest tu także więcej pomieszczeń technicznych, jak choćby centrum CFD (obliczeniowej mechaniki płynów - przyp. red.), które jest imponujące i z pewnością odegra dużą rolę w rozwoju naszego bolidu w tym roku. Kiedy przechadzasz się po fabryce, panuje tam wspaniała atmosfera i wszyscy zdają się być pełni motywacji do walki - dokładnie tak jak ja!" - dodał.

Do Enstone Kubica powróci pod koniec miesiąca, aby dokończyć tworzenie fotela specjalnie pasującego do ciała Polaka i już z przygotowanym bolidem wystartuje na testach w Walencji. - Zrobiliśmy dopiero pierwszy krok w tworzeniu samochodu, R30 nie jest jeszcze gotowe. Dokonaliśmy na razie pomiarów i testowaliśmy wymiary bolidu, wszystko po to, abym czuł się komfortowo za kierownicą. Są małe kwestie do poprawy, ale nie ma żadnych poważniejszych zastrzeżeń - stwierdził polski kierowca.

- Jak na razie wszystko idzie naprawdę dobrze i "fabryka" powitała mnie bardzo ciepło. Wciąż to jeszcze faza początkowa i muszę się poznać z każdym z zespołu, ale tutaj również wszystko zmierza w dobrym kierunku. Już mam bardzo dobre relacje z inżynierami, z którymi co tydzień przez telefon konsultuję informacje na temat pojazdu. Chcę o nowym bolidzie wiedzieć najwięcej jak to tylko możliwe - dodał Polak.

- Jedyna trudność to w tej chwili zachowanie cierpliwości do pierwszych testów w Walencji. To była bardzo długa zima bez samochodu, nie mogę doczekać się jazdy - zakończył Kubica.
sobota, 16 stycznia 2010
Felipe Massa:"Uporałem się z demonami przeszłości!"
Brazylijczyk Felipe Massa, który podczas kwalifikacji do Grand Prix Węgier w lipcu 2009 roku miał wypadek samochodowy, przyznał, że nie mógł się doczekać powrotu na tor. Massa dodał również, że wypadek otworzył mu oczy na wiele spraw i pozwolił stać się mocniejszym psychicznie.
- Wypadek nie zmienił mojego życia, ale zmienił mój sposób myślenia o wyścigach - wyznał.

Massa, który w tym sezonie będzie w Ferrari partnerem byłego mistrza świata, Fernando Alonso, dodał, że początkowo nie zdawał sobie sprawy z tego, jak poważny był jego stan. - Nie mówiono mi całej prawdy, ale ja wiedziałem, że coś jest nie tak. Jednak w głębi serca czułem, że wyjdę z tego. Teraz, na szczęście, uporałem się z demonami przeszłości - powiedział.Jakie mam plany na ten sezon? Nie chciałbym robić wielkich zapewnień, ale na pewno damy z siebie wszystko - dodał kierowca.

- Dla mnie ważne jest to, że szef Ferrari, Stefano Domenicali, wierzy w nas, choć zeszły sezon nie był dla nas udany. Wydaje mi się jednak, że z Alonso będziemy niepokonani - żartował Brazylijczyk.
wtorek, 12 stycznia 2010
Trudny powrót Michaela Schumachera na tor!
Siedmiokrotny mistrz świata F1, Michael Schumacher testował we wtorek samochody jeżdżące w serii GP2. Niestety, warunki pogodowe pozwoliły mu na pokonanie jedynie 52 okrążeń.
Testy, które odbywają się w hiszpańskim Jerez mają na celu przygotowanie młodych kierowców do startów w F1, jednak dla Niemca były częścią przygotowań do powrotu na tor. - Wiadomo, że nie takiej pogody oczekiwałem, ale i tak jestem zadowolony ze swoich postępów. Od początku czułem się świetnie za kółkiem - zapewnił "Schumi".

Dyrektor techniczny GP2, Didier Perrin dodał, że jest bardzo zadowolony, iż Niemiec skorzystał z możliwości testów, a także wyraził nadzieję, że pogoda w kolejnych dniach dopisze. - Patrząc na Schumachera za sterami bolidu od razu czuło się, że to wielki kierowca. Wspaniale, że jest tutaj z nami. Mam nadzieję, że jutro zamiast deszczu zaświeci słońce - zakończył.
 
1 , 2
Archiwum